Az angol bulldogok hajdan nagy testű, vad, harcias mészároskutyák voltak, melyeket ún. "hecceken", állatviadalokon is összeverekedtettek egymással. A kutya a rómaiaknál és a görögöknél vadászatok és harci játékokok népszerű résztvevője volt.
FCI II. fajtacsoport (Schnauzerek, pinscherek, őrző-védő ebek, mastiffok)
Angol bulldog. Ő is harci kutyafajta leszármazottja. Hajdan nagy testű, vad, harcias mészároskutyák voltak, melyeket ún. "hecceken", állatviadalokon is összeverekedtettek egymással.
A "szórakoztató" A rómaiak és a görögök vadászatra és harci játékokra egyaránt használták. Kereskedők révén került Angliába, ahol több mint hatszáz évig az emberek szórakoztatása céljából bikák ellen uszították. A viadalokon szereplő állatok azonban még hosszabb lábúak és harciasabbak voltak. 1835-ben szerencsére betiltották Angliában az állatviadalokat.
A mai bulldog már korántsem hasonlít harcias ősére. Lomha, cammogó járása, zömök, hordószerű teste ellenére olyan, mintha lábujjhegyen "tipegne". Kedves, kiegyensúlyozott kutya, a gyerekeket szereti. Kedvenc időtöltése az alvás, melyet általában hangos horkolás kisér.
Külső jegyek Rövid szőrű, alacsony állású, széles felépítésű. Masszív fej, elég nagy arányú a testhez képest. A test rövid, jól összetett. A végtagok vaskosak, izmosak és előlről nézve sohasem görbék. A szukák nem olyan nagy termetűek és erősek, mint a kanok. Súly: kanok 25 kg, szukák 22 kg.
Angol nemzeti kutya Az angolok nemzeti kutyájának sok másik fajta hálálkodhat, hiszen fontos szerepe volt a boxer, a francia bulldog, a bullterrier, a boston terrier és a bullmastiffok kialakulásában is.
Angol elnevezés: English bulldog Német elnevezés: Englisch Bulldog Francia elnevezés: Bulldog anglais Spanyol elnevezés: El bulldog inglés